Przedszkole w Tuliszkowie im. Kubusia Puchatka

Telefon: (63) 280 30 43

NIP 668-174-88-88

Godziny Pracy

6.30 - 17.00 (pobyt całodzienny)

8.00 - 13.00 (grupa ranna)

13.00 - 18.00 (grupa popołudniowa)

Wszystko ma swoją historię:
świat, cywilizacje, państwa, rody, ludzie i … nasze przedszkole.

Nasz mały świat, świat naszego przedszkola, zaistniał po II Wojnie Światowej,
a dokładnie 15 grudnia 1948 r., gdy w budynku dawnego dworku w Tuliszkowie,
uroczyście rozpoczęliśmy prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia.
Było ich wtedy niespełna 40. Cztery lata później znaleźliśmy się już w innych pomieszczeniach dworskich, oddalonych od tych, w których do tej pory byliśmy o kilkadziesiąt metrów.
Była tam jedna sala i kuchnia bez okien. W roku 1959 dokonała się pierwsza rozbudowa przedszkola. Dostawiono przybudówkę.

Przedszkole

Mieliśmy już dwie sale i kuchnię. O kolejną salę wzbogaciliśmy się podczas modernizacji
w roku 1981. Z początkiem roku szkolnego 1999/2000 nastąpiła zmiana stopnia
organizacyjnego naszego przedszkola. Z 3-oddziałowej staliśmy się placówką 6-oddziałową.
Powiększa się też grupa nauczycieli i opiekunów. W latach 2004/2008 dość wyraźnie
zmienia się wygląd naszego przedszkola. Powstał nowy plac zabaw. Wyremontowane zostały wszystkie sale zajęć, kuchnia i zaplecze kuchenne. Wymieniliśmy także pokrycie dachowe.

Przedszkole

To najkrócej opowiedziana historia naszego przedszkola, ale tylko budynku: tego materialnego elementu. Nie wspomnieliśmy o ludziach. A to oni są najważniejsi. Bo przecież to oni dokonywali zmian w budynku i dla nich te zmiany były przeprowadzane.
Tak na prawdę to dyrektorzy, nauczyciele i przedszkolaki, te mniejsze i większe, starsze
i młodsze,  mniej i bardziej ruchliwe, oni wszyscy zapisali najpiękniejsze karty historii przedszkola. Naszego przedszkola. Ale żeby wymienić ich wszystkich trzeba by wielu tomów, a nie takiego skromnego folderu. Dlatego przywołujemy ich w naszych myślach. I dziękujemy za to, co wnieśli do naszego życia.

Wszystko ma swoją historię. Nasze przedszkole też. W tym świecie, w tej cywilizacji,
w tym państwie. Z różnymi rodzinami i najpiękniejszymi ludźmi jacy mogli się nam przydarzyć.

Zabawy dzieci na placu przedszkolnym pod opieką p. Bonikowskiej,  rok 1958

Przedszkole to czas, miejsce, ludzie i wszystko, co w życiu człowieka pojawia się przed początkiem edukacji, czyli przed szkołą.

Dlatego ten czas, miejsce i ludzie powinni być wyjątkowi. Wyjątkowi dla tych, których do szkoły przygotowują. Wspomnienia naszych wychowanków potwierdzają, że w tuliszkowskim przedszkolu pracowali ludzie wyjątkowi. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. Dlatego zamieszczamy nazwiska byłych kierowniczek i dyrektorek i liczymy, że one wywołają w pamięci osoby, które pod ich zarządem pracowały w naszym przedszkolu.

Kierownicy Przedszkola:

1946 – Maria Macudzińska