Przedszkole w Tuliszkowie im. Kubusia Puchatka

Telefon: (63) 280 30 43

NIP 668-174-88-88

Godziny Pracy

6.30 - 17.00 (pobyt całodzienny)

8.00 - 13.00 (grupa ranna)

13.00 - 18.00 (grupa popołudniowa)

Program Bezpieczne Przedszkole

Bezpieczne Przedszkole

W ramach realizacji programu pt. "Bezpieczne Przedszkole" dzieci
z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie z zaangażowaniem uczestniczyły w zorganizowanych dla nich pogadankach z udziałem Funkcjonariuszy Policji w Tuliszkowie.
Dzieci przygotowały dla zaproszonych gości program wokalno-artystyczny. Śpiewały piosenki dotyczące numerów alarmowych oraz treści uwzględniających bezpieczne poruszanie się po drodze. Policjanci, nauczycielki i dzieci wyruszyli na skrzyżowanie w celu przypomnienia
jak w sposób bezpieczny należy przechodzić przez jezdnię.
Przedszkolaki miały możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Akcja - "Bezpieczny fotelik"

W Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie w ramach realizacji programu "Bezpieczne przedszkole" zorganizowaliśmy akcję "Bezpieczny Fotelik" .Policjant wraz z przedszkolakami kontrolowali w jaki sposób są przywożone dzieci do przedszkola. Policjant nagradzał dzieci oraz ich rodziców za przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem emblematem „Jeżdżę w foteliku”. Tego dnia żaden z rodziców nie został ukarany ponieważ wszyscy bezpiecznie przewozili swoje dzieci.

Światowy Dzień Zdrowia

W Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie 11 kwietnia obchodziliśmy
Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji odwiedziła nas pani pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom jak dbać o zdrowie. W tym dniu dzieci z każdej z grup ubrane były na inny kolor: żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony i biały. Przedszkolaki i opiekunowie grup przygotowali mały poczęstunek z warzyw i owoców takiego koloru jaki grupa prezentowała. Były smaczne owocowe koreczki, kanapki z pomidorem, marchewki, ogórki, rzepka, mandarynki, kwaśna cytryna.
Każda z grup przygotowała krótki występ. Najmłodsze dzieci zatańczyły do piosenki "Urodziny marchewki", grupa dzieci 3-4 letnich zaśpiewała "Witaminki", dzieci 4-5 letnie zaśpiewały piosenkę pt. "Ogórek wąsaty", 5-latki wyrecytowały wiersz J. Brzechwy "Pomidor",
dzieci z grup popołudniowych zainscenizowały wiersz J. Tuwima pt. "Rzepka".