Przedszkole w Tuliszkowie im. Kubusia Puchatka
O Nas
REKRUTACJA
Program Bezpieczne Przedszkole
Historia
Aktualności
Grupy
Plan Uroczystości
Dodatkowe Zajęcia
Nasze Osiągnięcia
Odpłatności
Kącik logopedyczny
Kącik dla Dzieci
Kącik dla Rodziców
Piszą o Nas...
Galeria
Kubuś

Kontakt

Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie

ul.Buczka 3

62-740 Tuliszków

Telefon: (63) 280 30 43

NIP 668-174-88-88

REGON 000996695


Godziny Pracy

7.00 - 17.00 (pobyt całodzienny)

8.00 - 13.00 (grupa ranna)

13.00 - 18.00 (grupa popołudniowa)Archiwum rok szkolny 2013/2014Rok szkolny 2013/2014

Gminny Dzień Dziecka

1 czerwca nasze przedszkole brało udział w Gminnym Dniu Dziecka organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie. W Puchatkowej Dolinie dzieci mogły malować farbami, samodzielnie wykonać gniotka z mąki i balona, zaprojektować korale i bransoletki oraz lepić z kolorowej masy solnej. Panie z Puchatkowej Doliny wykonywały dzieciom piękne, barwne makijaże, którymi dzieci były zachwycone.

(zobacz zdjęcia)Warsztaty teatralne "Magia teatru"

23 maja 2014r. pięciolatki z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach teatralnych
pt. "Magia teatru" w Konińskim Domu Kultury. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstają bajki,
co sprawia, że postaci latają czy na czym polega dubbing. Z pewnością były to przyjemne
i wartościowe zajęcia, które dostarczyły przedszkolakom ciekawej rozrywki i cennych informacji.


XI Powiatowy Konkurs Przedszkolaków "Śpiewam i Maluję"

21 maja 2014r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej obył się XI Powiatowy Konkurs Przedszkolaków "Śpiewam i Maluję". W wokalnej części konkursu uczestniczyły cztery dziewczynki z naszego przedszkola - Adrianna Wenc, Wiktoria Jędro, Iga Górska oraz Maja Cholewińska. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, a Komisja Konkursu wyróżniła Adriannę Wenc.

(zobacz zdjęcia)Światowy Dzień Zdrowia

11 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji odwiedziła nas pani pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom jak dbać o zdrowie. W tym dniu dzieci z każdej z grup ubrane były na inny kolor: żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony i biały. Tego dnia dzieci i opiekunowie grup przygotowali mały poczęstunek z warzyw i owoców takiego koloru jaki grupa prezentowała. Były smaczne owocowe koreczki, kanapki z pomidorem, marchewki, ogórki, rzepka, mandarynki, kwaśna cytryna. Każda z grup przygotowała krótki występ. Najmłodsze dzieci zatańczyły do piosenki "Urodziny marchewki", grupa dzieci 3-4 letnich zaśpiewała "Witaminki", dzieci 4-5 letnie zaśpiewały piosenkę pt. "Ogórek wąsaty", 5-latki wyrecytowały wiersz J. Brzechwy "Pomidor", dzieci z grup popołudniowych zainscenizowały wiersz J. Tuwima pt. "Rzepka".

(zobacz zdjęcia)Teatrzyk Koziołek Niematołek

W dniu 7.04.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie „Koziołek Niematołek”. Spektakl wystawili aktorzy teatru „Art.-Re” z Krakowa. Bohaterem wystawionej sztuki był Koziołek Niematołek, który z Pacanowa wyruszył w podróż po świecie. Podczas przedstawienia Koziołek zapraszał do wspólnej zabawy dzieci, które razem z nim podróżowały po świecie, współtworząc
w ten sposób spektakl. Wszystkie dzieci bardzo polubiły sympatycznego Niematołka. Dowodem na to były gromkie brawa wszystkich widzów.

(zobacz zdjęcia)Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

Dnia 13 marca 2014r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie
odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej. Przygotowane piosenki prezentowały dziewczynki z naszego przedszkola:

Oliwia Andrzejewska
Anastazja Błaszczyk
Maja Cholewińska
Iga Górska
Wiktoria Jędro
Julia Szustakowska
Adrianna Wenc

W kategorii przedszkolaków zajęły następujące miejsca:

I miejsce Adrianna Wenc
II miejsce Wiktoria Jędro
III miejsce Iga Górska

(zobacz zdjęcia)


"ZAPUSTY, ZAPUSTY WYCIĄGAJCIE SKWARKI Z KAPUSTY..."

Dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie podtrzymują tradycję chodzenia
w zapusty. W ostatni wtorek przed Wielkim Postem przedszkolaki w barwnych strojach ruszyły ulicami Tuliszkowa. Dzieci - zapustynicy zawitały do Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków oraz Banku Spółdzielczego, gdzie zaprezentowały krótkie scenki i przyśpiewki ludowe. Był Chlop, Baba, Turoń, Koza, Diabeł, Anioł i wiele innych zapustników. Do zawitanych miejsc, dzieci zaniosły chrusty, a swoje występy otrzymały od Burmistrza i Pani Kierownik Banku dużo słodyczy.

(zobacz zdjęcia)

PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas. 31.01.2014r. nasi przedszkolacy obchodzili swój bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Nasz bal odbył się w Restauracji Meteora. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu pana Dj, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W przerwach między tańcami zajadaliśmy pyszną pizzę i frytki oraz słodkości, które przygotowali nasi rodzice. Po kilku chwilach odpoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

(zobacz zdjęcia)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały dla babć i dziadków wiersze, piosenki, tańce i upominki. Ze wzruszeniem i radością dziadkowie obserwowali występy swoich wnucząt na scenie. Na koniec rodzice przygotowali dla gości i dzieci słodki poczęstunek.

(zobacz zdjęcia)

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku i tym razem przedszkolaki wspierały akcję WOŚP pana Jurka Owsiaka. 12.01.2014r. dzieci 4 i 5-letnie brawurowo wystąpiły w hali sportowej wywołując ogromny aplauz publiczności prezentując program o tematyce deszczowej. Był to układ taneczny z parasolami do"Deszczowej piosenki" oraz piosenka "Deszczowa orkiestra" w wykonaniu Mai Cholewińskiej chórku towarzyszącego.

(zobacz zdjęcia)

WITAMY ORSZAK TRZECH KRÓLI

Przy naszym przedszkolu 6 stycznia przedszkolaki powitały kolędą przemierzający konno orszak trzech króli. Przedszkolaki powitały orszak pastorałką "Trzej królowie jadą", zaśpiewały również pastorałkę "Gore gwiazda Jezusowi" i "Świeć gwiazdeczko".

(zobacz zdjęcia)

JASEŁKA, JASEŁKA ZIELONA JODEŁKA...

Ostatni tydzień przed świętami upłynął nam w świątecznej atmosferze. W środę, czwartek
i piątek, w poszczególnych grupach, dzieci prezentowały swoim najbliższym jasełka o Bożym Narodzeniu. Bożonarodzeniowa szopka, żłobek, gwieździste niebo to część scenerii naszych przedstawień. Dzieci, w strojach aniołów, króli, pasterzy, górali oraz Maryi i Józefa, odegrały swoje role, zaśpiewały rodzicom kolędy, stworzyło to wspaniałą atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

(zobacz zdjęcia)

ŚWIĄTECZNE WIDOWISKO

17 grudnia 2013 roku dzieci udały się na wycieczkę do Konina. W kinie "Oskard" mogły podziwiać wspaniałe świąteczne widowisko wokalno-taneczne. Nie zabrakło pięknych tańców, świątecznych piosenek oraz tradycyjnych polskich kolęd. Ponadto, widowisko uświetnił występ chóru, w którego skład wchodzą m.in. dzieci oraz panie nauczycielki z naszego przedszkola.

(zobacz zdjęcia)

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

W dniu 6 grudnia 2013r. odwiedził nas Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go pięknymi piosenkami, a ten, jak co roku o tej porze, zostawił dla nich wspaniałe upominki!

(zobacz zdjęcia)

PIECZENIE CIASTECZEK

5 grudnia przedszkolaki z grupy 3-4 latków wraz ze swoja panią piekły ciasteczka, którymi następnego dnia częstowały swoich kolegów i koleżanki czekając na przyjście Mikołaja.

(zobacz zdjęcia)

ANDRZEJKOWY CZAS WRÓŻB I MAGII

Dnia 29 listopada 2013r. świętowaliśmy w przedszkolu andrzejki. Panie nauczycielki
w przebraniach wróżek przeprowadziły z dziećmi andrzejkowe wróżby. Na koniec wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach dyskotekowej muzyki.

(zobacz zdjęcia)

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wesoły miś ze "stuwiekowego" parku obchodził uroczyście swój dzień.

"Kubuś to miś,
W przedszkolu mym,
Zabawia wszystkich nie od dziś…" - to fragment przedszkolnego hymnu, który rozbrzmiewał przy wspólnej zabawie z ulubionym misiem i częstowaniem dzieci "małym co nie co".

(zobacz zdjęcia)

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Co roku w naszym przedszkolu obchodzone jest "Święto Pieczonego Ziemniaka".
W dniu 4 października pieczenie ziemniaków urozmaiciły zabawy, pląsy i wesołe śpiewy wokół ogniska oraz jedzenie upieczonych "pyreczek".

(zobacz zdjęcia)

ŚWIĘTO POLICJI Z UDZIAŁEM PRZEDSZKOLAKÓW

18 września funkcjonariusze policji w Tuliszkowie uroczyście obchodzili swoje święto.
Dla nich samych dzieci z naszego przedszkola przygotowały występy artystyczne.
Mali aktorzy na scenie stali się policjantami i wesoło umilali gościom ten dzień.

(zobacz zdjęcia)

ODWIEDZINY PYRKA W PRZEDSZKOLU

Do Przedszkola w Tuliszkowie zawitał niezwykły gość - sierżant Pyrek, który przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Było to niezwykle wydarzenie, mimo swoich rozmiarów Pyrek zyskał ogromną sympatię.

(zobacz zdjęcia)

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

Dnia 2 września 2013r. w Przedszkolu im. "Kubusia Puchatka" w Tuliszkowie
rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwszy dzień w przedszkolu to bardzo ważny dzień zarówno dla dzieci jak i rodziców. Wszyscy byli w odświętnych strojach, ale jakże w różnych nastrojach. Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków i życzymy miłego pobytu w przedszkolu!